Köszöntő

Tisztelettel köszöntöm honlapunk látogatóit! Korunk felgyorsult világában az információnak jelentős, megkerülhetetlen szerepe van. Éppen ezért mindenki arra törekszik – az oktatási intézmények is – hogy azok az adatai, melyek közérdeklődésre tarthatnak számot a lehető legkönnyebb formában utolérhetők legyenek. Ez a weblap sem szolgál egyebet. Hírt, számot ad iskolánk életéről és közvetlen információkkal látja el egykori, mostani és leendő diákjait. A magam részéről bízom benne, hogy ez az oldal ezt a szerepet maradéktalanul betölti. Mindenkinek jó böngészést kívánok tehát.

Ha valami olyan dolog merül föl a látogatóban, amire a honlapon nem talál választ, biztatom, hogy személyesen keresse föl intézményünket, hiszen honlapunk sem káptalan, és egy személyes találkozónak, beszélgetésnek hiszem, hogy ebben a korban is nagyobb súlya és fontossága van, mint egy lényegét tekintve hasznos, de másként személytelen böngészésnek az oldalunkon.


Áldás, békesség.

Együd László

Ideiglenes felvételi sorrend a 2024/25-ös tanévre

Tisztelt Érdeklődők!

A táblázatok rangsort tartalmaznak, de nem jelentenek konkrét felvételt és elutasítást sem. Ebből a szempontból inkább tájékoztató jellegűnek tekinthetők, a következők miatt.

Sok tanuló az Eötvös József Református Oktatási Központon belül több tagozatot is megjelölt, ezért több táblázatban is szerepel(het), de természetesen csak egy tagozatra nyer felvételt. Ekkor a többi tagozatban elfoglalt helye felszabadul.

Az is teljesen nyilvánvaló, hogy a legtöbben más középiskolába is jelentkeztek, és közöttük vannak olyanok, akik nem a mi iskolánkat jelölték meg első helyen. Aki a számítógépes feldolgozásnál más iskolába nyer felvételt, annak a helye szintén betölthető lesz a rangsorban mögötte állókkal.

Az előzőekből az következik, hogy a felvételi keretszámnál jóval magasabb sorszámig fognak bekerülni a tanulók az egyes tagozatokra. Azt, hogy ez a határ pontosan hol lesz, csak a központi számítógépes feldolgozásból fogjuk megtudni.

Kérjük, hogy a táblázatokat a fentiek figyelembevételével értelmezzék.

Ideiglenes felvételi sorrend a dokumentumok menüben

 

 

 

 

Iskolai nyílt napok:

Felvételi tájékoztató 2024/2025

 

A középfokú felvételi eljárás hivatalos végeredménye és a rendkívüli felvételi eljárás dokumentumai

 

 

Általános iskolai jelentkezési lap

 

 

Eötvös-napi programjaink

 

 

Jelentkezés iskolánk első évfolyamára

 

Jelentkezni a csatolt jelentkezési lapon. Minden információ a jelentkezési lap végén olvasható (pl.: beadandó dokumentumok).

Jelentkezési határidó: 2022. április 4.

 

 

 

REGISZTRÁCIÓ

 

Tisztelt Érdeklődők!

Sajnos a járványügyi helyzet jelenleg sem kedvező, így a 2022. január 12-re tervezett

jelenléti nyílt napot nem tartjuk meg.

Bármely beiskolázással kapcsolatos kérdés esetén továbbra is készséggel állunk az Önök rendelkezésére telefonon vagy személyesen/ előre egyeztetett időpontban/

Megértésüket köszönöm!

 

Heves, 2022. január 5.

Együd László

igazgató

 

Tisztelt Szülők!
Kedves Diákok!

 

Elkészült a 2022-2023-as tanév felvételi tájékoztatója.

A dokumentumban megtalálható minden fontos információ, dátum a képzéseinkkel kapcsolatban
Kérjük, tanulmányozzák át alaposan, minden felmerülő kérdés esetén készségesen állunk rendelkezésükre telefonon vagy személyesen,- időpont egyeztetéssel.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket nyílt napjainkra és iskolánkba!

Addig is szép, tartalmas, eredményes tanévet kívánunk Isten áldásával!

 

 

VIII. Földi János országos természettudományi verseny

A hevesi Eötvös József Református Oktatási Központ a 2020/21-es tanévben is meghirdette a Földi János természettudományi versenyt – immár nyolcadik alkalommal. A megmérettetés ezúttal is három levelezős fordulóból és egy helyi döntőből állt.
A versenyre 11 iskola 29 tanulója nevezett. A tanév folyamán beküldött 12 feladat javítása során sok igényes kidolgozással, ügyes megoldással találkoztunk. Az otthoni kísérletek során a versenyzők készítettek leideni palackot, valamint kimutattak klorofillt levelekből. A feladványok kitűzésekor odafigyeltünk arra, hogy a kor digitális technikáját is alkalmazzák a gyerekek.
A COVID-19 járvány rendkívül megnehezítette a versenyzők dolgát. A legkisebb és legnagyobb korcsoportban folyamatosan csökkent a résztvevők száma, végül csak az 5-6. osztályosok maradtak versenyben. A levelezős fordulók legeredményesebb résztvevői közül a 8 legeredményesebb diák érkezett a helyi döntőre. A június 5-ei megmérettetés négy írásbeli feladatának megoldására összesen 50 percet kaptak a tanulók. A megoldásokat feladatonként javították a természettudományi munkaközösség tagjai (miközben a versenyzők az újabb problémán dolgoztak). Ezt követően egy szóbeli forduló várt a gyerekekre, amelynek témája idén a klímaváltozás volt. A zsűri nagyon elégedett volt az összeszedett, alapos válaszokkal. Végül nagyon szoros eredmény alakult ki, a helyezések között csupán 1-2 pont döntött.
A kitűnő ebéd elfogyasztása után - a tanulók biológiai és kémiai kísérleteket végezhettek el, Barcsik Tímea és Csikós Tiborné tanárnők segítségével.
Az eredményhirdetésen a versenyzők teljesítményét Ballagó János tanár úr értékelte. Kiemelte a szép szóbeli feleleteket és a tanulók egész éves kitartó munkáját. A Földi János verseny két önzetlen támogatójának, az Equilor Corporation Advisorynak és a HevesThermnek köszönhetően különösen értékes jutalmak sora várt az izgatott tanulókra. A díjakat az utóbbi cég vezetője, Pölyhe István úr adta át a gyerekeknek, akik nagyon örültek a szebbnél-szebb könyveknek.
Reméljük, hogy a következő tanévben is hasonlóan sikeres versennyel tudjuk majd gyarapítani a fiatalok ismereteit, népszerűsítve ezzel a természettudományokat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kedves 8. osztályos tanulók!

Tisztelt érdeklődő Szülők!

A következő tanévben is szeretettel várjuk a diákokat intézményünkbe.

Sajnos a kialakult járványügyi helyzet következtében az idei tanévben nem tarthatjuk meg a hagyományos, szülőknek tervezett iskolabemutatást, valamint a novemberi nyílt napokat sem.

Az általános iskolákba hamarosan eljuttatjuk iskolánk 2022-2023-as tanévre vonatkozó felvételi tájékoztatóját és egy iskolánkat bemutató rövid videós anyagot, melyek természetesen az iskola honlapján is elérhetőek lesznek.

Bármely kérés, kérdés esetén természetesen készséggel állunk a rendelkezésükre az iskola központi telefonszámán /36 480- 444/vagy az alábbi mobilszámokon:

Együd  László igazgató  20 7798610

Svoóbné Lénárt Ágnes igh. 20 7798604

Szilákné Balajti Katalin igh. 20 7798608/szakképzés iránt érdeklődők részére ad felvilágosítást

 

INTÉZKEDÉSI TERV

a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről

az EÖTVÖS JÓZSEF REFORMÁTUS OKTATÁSI KÖZPONTBAN

a 2020-2021. tanévben

KIEGÉSZÍTÉS az EMMI 2020. szeptember 3-án kelt VIII/5222-1/2020/ KOT iktatószámú levele alapján

Készült az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiadott intézkedési terv, valamint az EJROK iskolaorvosának ajánlásai alapján

 

HEVES, 2020. szeptember. 1.                                         Együd László
                                                                                       igazgató

1. FELKÉSZÜLÉS A NEVELÉSI ÉVRE, TANÉVKEZDÉSRE

 

1.1 A nyár folyamán megtörtént az intézményben az alapos, mindenre kiterjedő fertőtlenítő takarítás.

A közösségi terekben szenzoros kézfertőtlenítők, a tantermekben, a szaktantermekben pumpás felülettisztítók, a mosdókban falra szerelt és pumpás kézfertőtlenítők kerültek elhelyezésre. A fertőtlenítő szerek folyamatos utánpótlásáról való gondoskodás a gazdaságvezető feladata.

2. AZ INTÉZMÉNYEK LÁTOGATÁSA, RENDEZVÉNYEK, KIRÁNDULÁSOK

2.1 Az intézményt kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermek, tanuló látogathatja. Az oktatásban és nevelésben, illetve az intézmények működtetésében csak egészséges és tünetmentes dolgozó vehet részt. Az osztályfőnökök és a különböző hírcsatornák /iskolai honlap, facebook/ révén a tanév megkezdése előtt tájékoztatjuk a szülőket arról, hogy amennyiben gyermeküknél tüneteket észlelnek, a NNK aktuális eljárásrendje alapján gondoskodjanak orvosi vizsgálatról. A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.

      A bejáratoknál, valamint az intézmény valamennyi folyosóján kihelyeztük az 1. sz. mellékletben foglaltakat.

      Az a gyermek,tanuló vagy pedagógus,aki bármilyen betegség miatt otthon maradt, a háziorvos, a kezelőorvos igazolásával vagy kórházi zárójelentéssel mehet újra az intézménybe. Hatósági karantén esetén a járványügyi hatóság által kiadott , a járványügyi megfigyelést feloldó határozatot szükséges bemutatni.

2.2  Az intézményi csoportosulások elkerülése érdekében 1,5 méteres jelzőpontokat helyezünk el az intézmény épülete előtt. Az épület bejáratait 7, 30-kor nyitjuk, Minden bejáratnál non-kontakt hőmérőzés, valamint kézfertőtlenítés után léphetnek be a tanulók. A 37,5 Celsiusnál magasabb hőmérsékleti értéket mutató tanuló nem léphet be az intézetbe. Esetében a szülővel egyeztetve a tanulót haza kell vinni.

 2.3 Az osztálytermekben lehetőség szerint gondoskodtunk a tanulók lazább elhelyezéséről, adott esetben nagyobb termek vagy egyéb rendelkezésre álló helyiségek bevonásával. A tanítási órákon, foglalkozásokon a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező. A tanulók szellősebb elhelyezése céljából az oktatáshoz-neveléshez nem szükséges tárgyakat, bútorokat elszállítottuk a tantermekből.

 

2.4 A közösségi terekben egyszerre csak annyi gyermek, tanuló tartózkodhat, hogy betartható legyen a 1,5 méteres védőtávolság.  Nyomatékosan kérjük a tanulókat, hogy szünetekben vagy az osztálytermekben, vagy az iskola tágas udvarán tartózkodjanak Az általános iskola felső tagozatában és a középiskolában a közösségi terekben való tartózkodás idején  minden tanulónak javasoljuk, hogy saját érdekében viseljen  szájat és orrot eltakaró maszkot .

 

2.5 A tantermi oktatás során az osztályok keveredését – amennyiben ez lehetséges – el kell kerülni. A szaktantermek, nyelvi bontótermek kivételével az osztályok a tanítási nap során ugyanazt a tantermet használják. Az osztályok váltása között a tantermekben a tanítási óra befejezése után felületfertőtlenítést kell végezni, ezt az osztály mindenkori hetesei végzik el. Ugyanez vonatkozik a szaktantermekben tartott órákra is

2.6 A testnevelésórákat az időjárás függvényében szabad téren, az iskola udvarán kell megtartani. Az órák során mellőzni kell a szoros testi kontaktust igénylő feladatokat. Amennyiben ez mégsem kerülhető el, akkor ezeket állandó edzőpartnerrel (párokban, kiscsoportokban) kell végezni.

      Az őszi úszásoktatás felfüggesztésre került, átütemeztük tavaszra. Átmenetileg felfüggesztettük továbbá a délutáni /nem tanórai/ sportfoglalkozásokat, valamint az iskolai énekkar próbáit.

2.7 A megfelelő védőtávolság betartása különösen fontos a mosdókban, illetve az öltözőkben, ezért a tornaórák előtti és utáni öltözésnél tekintettel kell lenni arra, hogy elkerülhető legyen az öltözőkben történő csoportosulás. A testnevelő szakos kollégák ellenőrzik, hogy az öltözőkben a különböző csoportok ne találkozhassanak. Figyelünk arra, hogy az öltözők ablakai folyamatosan nyitva legyenek.

2.8 Az iskolai gyakorlati foglalkozások során a lehetőségek függvényében a 1,5 méteres védőtávolságot biztosítani kell. A gyakorlati képzéshez használt eszközöket – amennyiben azokat nem károsítja – felületi fertőtlenítőszerrel tisztítani kell a csoportok váltása között. Hasonlóan az osztálytermekhez, itt is a hetesek feladata a felületfertőtlenítés.

2.9 Az első félévben esedékes, nagy létszámú tanuló vagy pedagógus egyidejű jelenlétével járó (pl.: tanévnyitó ünnepség, bál, szalagavató, kulturális program) rendezvény megszervezése során az alábbi dolgokra figyelünk:

  • az Operatív Törzs által meghatározott létszámkorlát szigorú betartása,
  • az alapvető egészségvédelmi intézkedések, szabályok betartása (távolságtartás, maszkviselés, kézfertőtlenítés, szellőztetés),
  • zárttéri helyett szabadtéri rendezvény szervezése,
  • a rendezvény kisebb létszámú rendezvényekre bontása és a résztvevők körének korlátozása.

            Nem tartjuk meg szeptember 11-től a hétzáró áhítatokat, valamint a szeptemberre tervezett gólyaavatót. A nemzeti ünnepekről, ill a tervezett emléknapokat osztálykeretekben fogják ünnepelni a tanulók. A szalagavató időpontját egyelőre nem módosítottuk, viszont zártkörű rendezvényként, csupán a tanulók és a tanárok jelenlétében bonyolítjuk.

2.10 Az osztálykirándulásokkal és tanulmányi kirándulásokkal kapcsolatban azok belföldi megvalósítása lehetséges, de megfontolandó. Minden tervezett belföldi kiránduláshoz szükséges az iskolavezetés engedélye. A külföldre tervezett kirándulásokat a járványügyi helyzet fennállása alatt nem engedélyezzük.

 

2.11 A szülők személyes megjelenésével járó szülői értekezleteket csak a járványügyi előírások betartása mellett tartjuk meg.

A szülői értekezleten részt venni szándékozók létszámát előzetesen felmérjük. Amennyiben nem biztosítható a megfelelő távolság, az értekezletet két külön csoportban fogjuk megtartani névsor szerinti bontásnak megfelelően.

 

2.12 Hivatali ügyintézés céljából az intézménybe érkezőknek a maszk viselése kötelező.

        Szülő,kísérő nem léphet be az iskolába, csak az igazgató előzetes engedélyével, illetve kifejezetten szülők részére szervezett  programon való részvétel céljából.

 

3. EGÉSZSÉGÜGYI SZEMPONTBÓL BIZTONSÁGOS KÖRNYEZET KIALAKÍTÁSA

 

3.1 Az intézmények bejáratánál vírusölő hatású kézfertőtlenítőket biztosítottunk, annak használatára fel kell hívni a figyelmet. Az intézménybe érkezéskor, étkezések előtt és után minden belépőnek alapos kézmosás vagy kézfertőtlenítést rendelünk el (a gyerekek, tanulók esetében inkább javasolt a szappanos kézmosás).

3.2 A szociális helységekben folyamatosan biztosítjuk a szappanos kézmosási lehetőséget, melyet lehetőség szerint vírusölő hatású kézfertőtlenítési lehetőséggel kell kiegészíteni.  Kéztörlésre papírtörlők kerültek kihelyezésre.

 

3.3 Kiemelt figyelmet kell fordítani az alapvető higiénés szabályok betartása. Az egyes tevékenységeket megelőzően és azokat követően szappanos kézmosással vagy alkoholos kézfertőtlenítéssel kell biztosítani a személyes tisztaságot. Javasoljuk a tanulók szüleinek, hogy az intézmény által biztosított kézfertőtlenítő mellett mindenki szerezzen be gyermekének kézfertőtlenítő szert és a tanuló ezt is használja.

3.4 A személyi higiénia alapvető szabályairól a gyermekek, tanulók részletes, az adott korosztálynak megfelelő szintű tájékoztatást kapnak az osztályfőnököktől  A gyermekeknek meg kell tanítani az úgynevezett köhögési etikettet: papír zsebkendő használata köhögéskor, tüsszentéskor, majd a használt zsebkendő szemetes kukába dobása és alapos kézmosás, esetleg kézfertőtlenítés.

3.5 A köhögéssel, tüsszentéssel a különböző felületekre került vírus inaktiválása érdekében fokozottan ügyelünk az intézmény tisztaságára, a napi többszöri fertőtlenítő takarítás (termekben, a folyosókon és a szociális helységekben) elvégzésére.  A fertőtlenítő takarítás során kiemelt figyelmet kell fordítani arra, hogy a kézzel gyakran érintett felületek (ilyenek a padok, asztalok, székek, az ajtó-, ablakkilincsek, korlátok, villany- és egyéb kapcsolók, informatikai eszközök (billentyűzet, monitor, egér, egérpad, stb.), mosdók csaptelepei, WC lehúzók, stb.) valamint a padló és a mosható falfelületek vírusölő hatású szerrel fertőtlenítésére kerüljenek. 

3.6 A takarítást, fertőtlenítést úgy kell megszervezni, hogy az a gyermekek, tanulók egészségét ne veszélyeztesse. A takarítást végző dolgozók részére a felhasznált szernek megfelelő védőeszköz biztosítása és azok viselése szükséges.

 

3.7 Amíg az időjárás megengedi, zárt térben a kórokozók koncentrációjának csökkentése érdekében kiemelt figyelmet kell fordítani a folyamatos vagy rendszeres, fokozott intenzitású természetes szellőztetésre, mely vonatkozik minden zárt térre, így a folyosókra, valamint a szociális helyiségekre is.  A helyiségek ablakát időjárás és környező forgalom függvényében lehetőség szerint nyitva kell tartani.

3.8 Az óvodában, iskolában használt játékok, sporteszközök, játszótéri eszközök felületét rendszeresen fertőtleníteni kell.

   

4. ÉTKEZTETÉSRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK

 

4.1 Fokozottan ügyelünk az étkezés helyszínének tisztaságára, a rendszeres fertőtlenítésére. A felületek tisztításakor ügyelni kell a környezet vírusmentességének a megőrzésére, a munkafolyamatok megfelelő szétválasztásával, valamint gyakoribb fertőtlenítéssel.

4.2 Étkezés előtt és után kiemelt figyelmet kell fordítani a gyermekek alapos szappanos kézmosására vagy kézfertőtlenítésére.

4.3 Az étkezéseket úgy kell megszervezni, hogy az osztályok, óvodai csoportok keveredése elkerülhető legyen, sorban állás esetén a védőtávolság betartható legyen.

      Az étkeztetés szigorúan meghatározott rendben történik:

      11,30- 11, 45-ig 5-6. osztály

      11, 45-12, 00-ig 7-8. osztály

       12, 45- 13,00-ig a többi tanuló étkező

       12- 12, 45-ig dolgozók 

4.4 Az étteremben az asztalokon elhelyezett, közös használatú eszközök tisztántartására, fertőtlenítésére fokozottan kell figyelni, átmenetileg célszerűbb kis, egyéni igények biztosításával kiváltani használatukat. Ha ez nem megoldható, az eszközöket megfelelő számban kell kihelyezni, azok más asztalhoz átadásának elkerülése érdekében.

4.5 Ajánlott a biztonságos hőkezeléssel (legalább 2 percen át tartó 72°C-os maghőmérsékletet, vagy az étel minden pontján legalább 75°C-ot biztosít) készíthető ételek étlapon tartása. Kiemelten fontos a zöldségek, gyümölcsök alapos folyóvizes lemosása. A nyers, kellően nem tisztítható alapanyagot tartalmazó ételek feltálalása kerülendő.

4.6 Rendkívül fontos a gyermekek által használt edények, evőeszközök, poharak, tálcák megfelelő hatásfokú fertőtlenítő mosogatása, a tiszta evőeszközök, poharak, tányérok, tálcák cseppfertőzéstől védett tárolása, önkiszolgáló rendszerben történő tálalásnál az evőeszközök, tányérok, poharak gyermekek általi tapogatásának elkerülése, pl.: evőeszközök szalvéták egyéni csomagolásával. A kenyérkosarak tisztítása, a bennük elhelyezett kendők cseréje minden használatot követően indokolt. A textíliák gépi úton történő fertőtlenítő mosása ajánlott.

4.7 Az étkeztetést végző személyzet számára vírusölő hatású, alkoholos kézfertőtlenítő szert kell biztosítani, és annak rendszeres használatára fokozott hangsúlyt kell fektetni.  Mivel iskolánkban az étkezés kiszervezett szolgáltatás, az étterem üzemeltetőjének felelőssége, hogy a dolgozók egészségi állapotát fokozottan monitorozza és betegség gyanúja esetén intézkedjen, illetve tartassa be a járványügyi szabályoknak megfelelő előírásokat.

 

 

 

5. ISKOLA EGÉSZSÉGÜGYI ELLÁTÁS SZABÁLYAI

 

5.1 Az iskolai szűrővizsgálatok és az iskola-egészségügyi ellátás során az egyéb egészségügyi ellátásra vonatkozó szabályokat szükséges betartani. Ennek megfelelően, amennyiben az egészségügyi ellátás korlátozásának elrendelésére nem kerül sor, a szűrővizsgálatokat, és egyéb feladatokat maradéktalanul el kell végezni. 

5.2 A járványügyi készültség időszakában az iskola-egészségügyi ellátás védőnői vonatkozásban az iskola-egészségügyi ellátásról szóló 26/1997. (IX.3.) NM rendelet 3. sz. melléklete, az egyeztetett munkaterv, az oktatási intézményekre vonatkozó, valamint a járványügyi helyzetnek megfelelő eljárásrend alapján történik, mely feltételezi a pedagógus, a védőnő, az iskolaorvos és a tanuló folyamatos együttműködését.

5.3 A személyes találkozást igénylő teendők esetében – védőnői szűrővizsgálatok, tisztasági vizsgálatok, védőoltások, védőnői fogadóóra – a feladatok elvégzése a fenti járványügyi óvintézkedések (személyi higiéné, a használt eszközök fertőtlenítése, szellőztetés, zsúfoltság kerülése, maszkhasználat) figyelembe vételével történik. A megfelelő szervezéssel (időbeli ütemezés, pontos időpont megadásával) az eltérő osztályokban tanulók közötti találkozások számát csökkenteni kell.

5.4 Az egészségügyi ellátás során be kell tartani az infekciókontroll szabályokat (a koronavírustól függetlenül is), különös tekintettel az új koronavírus járvánnyal kapcsolatban az NNK által kiadott, a járványügyi és infekciókontroll szabályokat tartalmazó Eljárásrendben részletezett utasításokat. A szűrővizsgálatok helyszínén (iskolaorvosi rendelő/védőnői szoba/szűrővizsgálati helyiség, védőnői tanácsadó) biztosítani kell a szappanos kézmosás és a kézfertőtlenítés lehetőségét, gondoskodni kell a fertőtlenítőszeres takarításról és a gyakori szellőztetésről.

5.5 Amennyiben az egészségügyi ellátás során a gyermeknél fertőzés tünetei észlelhetők, jelen tájékoztató „Teendők beteg személy esetén” pontja szerinti intézkedések megtétele szükséges, mely egyidejűleg kiegészítendő a vizsgálatok felfüggesztésével, a helyiség és az eszközök fertőtlenítésével, és alapos szellőztetéssel.

6. TANULÓI HIÁNYZÁSOK KEZELÉSE

 

6.1 Annak a tanulónak az iskolai hiányzását, aki a vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik tartós betegsége (például szív-érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, légzőszervi megbetegedések, rosszindulatú daganatos megbetegedések, máj- és vesebetegségek) vagy például immunszupprimált állapota miatt, erről orvosi igazolással rendelkezik, és azt bemutatja, esetleges hiányzását igazolt hiányzásnak kell tekinteni. Igazolt hiányzásnak tekintendő továbbá, ha a gyermek, a tanuló hatósági karanténba kerül a részére előírt karantén időszakára.

 

6.2 Ezen időszakban a tanuló az otthona elhagyása nélkül, digitális munkarendben tanul, a számonkérés is digitális formában történik. 

6.3 A gyermek, a tanuló távolmaradásával kapcsolatos valamennyi szabály a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendeletben foglaltak szerint érvényes, azok betartása szerint szükséges eljárni.

 

7. TEENDŐK BETEG SZEMÉLY ESETÉN

 

7.1 Amennyiben egy gyermeknél, pedagógusnál, vagy egyéb dolgozónál fertőzés tünetei észlelhetők, haladéktalanul el kell őt különíteni, egyúttal értesíteni kell az iskolaegészségügyi orvost, aki az érvényes eljárásrend szerint dönt a további teendőkről. Gyermek esetén a szülő/gondviselő értesítéséről is gondoskodni kell, akinek a figyelmét fel kell hívni arra, hogy feltétlenül keressék meg telefonon a gyermek háziorvosát/házi gyermekorvosát. Azt követően az orvos utasításainak alapján járjanak el.

7.2 A beteg gyermek felügyeletét ellátó személynek kesztyű és maszk használata kötelező. 9.3 Amennyiben felmerül a COVID-19 fertőzés gyanúja, fontos, hogy megfelelő felkészültséggel rendelkező egészségügyi dolgozó kerüljön értesítésre. A háziorvos, házi gyermekorvos, illetve a kezelőorvos jogosult a COVID-19 fertőzés gyanújára vonatkozóan nyilatkozni. Amennyiben fennáll a gyanú, nekik kötelességük az NNK által kiadott aktuális eljárásrendnek megfelelően ellátni a beteggel kapcsolatos teendőket.

7.3 A gyermek az iskolába – hasonlóan más megbetegedésekhez – kizárólag orvosi igazolással térhet vissza, melyet az intézmények el kell fogadnia, azt saját hatáskörben nem bírálhatja felül.

7.4 Amennyiben krónikus betegséggel élő gyermek az új koronavírus okozta járványügyi helyzet miatt speciális eljárást, védelmet igényel, erről a kezelőorvosnak kell döntenie, mely alapján a szükséges intézkedéseket meg kell tenni.

 

8. INTÉZKEDÉSEK FERTŐZÉSSEL ÉRINTETT INTÉZMÉNYEK ESETÉBEN

 

           Koronavírus érintettség esetén az intézményben csak az Oktatási Hivatal rendelhet el iskolai szünetet.

      8.1 Abban az esetben, ha szükség lesz a tanév során a munkarend átalakítására, a nevelőtestület a 2020 márciusában kidolgozott tantermen kívüli, digitális munkarend szerint folytatja a munkáját.

8.2 Az NNK - a területi népegészségügyi hatóság, azaz a Megyei/Fővárosi Kormányhivatal népegészségügyi feladatkörben eljáró járási/kerületi hivatala által elvégzett járványügyi vizsgálat és  kontaktkutatás eredménye alapján - az EMMI Köznevelésért Felelős Államtitkárságát tájékoztatja azon köznevelési intézmények, illetve feladat ellátási helyek alapadatairól, amelyekről bebizonyosodik, hogy az intézménnyel jogviszonyban álló tanuló, pedagógus vagy egyéb személy tesztje koronavírus-pozitív. 

8.3 Az adatok alapján az EMMI és az NNK közösen megvizsgálja, hogy szükséges-e elrendelni az intézményben más munkarendet. Az intézményben a tantermen kívüli, digitális munkarend bevezetéséről az Operatív Törzs dönt. Az intézmény a jogszabályok alapján arra jogosult szervtől haladéktalanul tájékoztatást kap a döntésről. Az átállást okozó állapot megszűnése után az intézmény jelzést kap arra, hogy térjen vissza a normál munkarend szerinti oktatás folytatására. A további népegészségügyi döntéseket az NNK és az érintett szervezetek hozzák meg és hajtják végre. 10.4 A tantermen kívüli, digitális munkarendben a nevelés-oktatás, a tanulási folyamat ellenőrzése és támogatása a pedagógusok és a tanulók online vagy más, személyes találkozást nem igénylő kapcsolatában – elsősorban digitális eszközök alkalmazásával – történik. A tanulók a tantermen kívüli, digitális munkarend elrendelését követő naptól az iskolát oktatási célból nem látogathatják.  

8.4 Amennyiben egy nevelési-oktatási intézményben átmenetileg elrendelésre kerül a tantermen kívüli, digitális munkarend, a gyermekfelügyeletet az érintett intézményben meg kell szervezni a szülők támogatása érdekében. Amennyiben az intézményben objektív okokból nem szervezhető meg a gyermekfelügyelet, arról a tankerületi központ gondoskodik.

8.5 A gyermekfelügyelet során a gyermekétkeztetési feladat ellátójának változatlanul biztosítania kell a gyermekétkeztetést.

 

 

Szülői tájékoztató!!!

Munkánkat a 26/97 (IX.3.)NM rendelet alapján végezzük.

 A védőoltások ,szűrővizsgálatok  az iskola-egészségügyi munka az iskola iskolaorvosi rendelőjében történik (Heves, Dobó út 29.)

A koronavírus fertőzéssel kapcsolatos iskola-egészségügyi tájékozató az iskola honlapján egyaránt elérhető a szülők és tanulók számára.

Beteg gyermek nem jöhet közösségbe.

Az iskolaorvosi rendelőben a tanulók a COVID-19 fertőzés továbbterjedésének megelőzése érdekében csak szájat és orrot eltakaró maszkban lehetnek jelen.

A testnevelési csoport besorolás minden tanév szeptemberében történik - az ehhez szükséges igazolásokat a tanulónak az iskolaorvosi rendelőben szükséges leadnia.

Minden tanévben negyedévente az általános iskolai osztályoknál ill. szükség esetén középiskolai osztályoknál is végzünk tisztasági szűrővizsgálatot , a kiszűrt tanulók írásos értesítést kapnak, kontrollvizsgálatra az iskolavédőnőnél kell  jelentkezniük.

Védőoltások:

Diftéria - Szamárköhögés- Tetanusz/DPT/   , Kanyaró –Rózsahimlő - Mumpsz /MMR/elleni emlékeztető védőoltások a 2008..06.01.-2009.05.31. között született  tanulóknál szeptember és október hónapban, valamint a megnevezett korcsoporttól fiatalabb, de 6. osztályos tanulóknál.

B tipusú fertőző májgyulladás elleni védőoltás/Engerix-B/ szeptember és március  hónapban a 2007.06.01.-2008.05.31.között született tanulóknál   , valamint a megnevezett korcsoporttól fiatalabb, de 7. osztályos tanulóknál.                                                                                                                                                                                                                                 

HPV /Gardasil/ vírus elleni védőoltás- a 7. évfolyamba járó lányoknak október és április hónapban.

Egyéb védőoltások –pl.megbetegedési veszély elhárítása iskola iskolaorvosi rendelőjében történnek (Heves, Dobó út 29.)

 

Egészségügyi szűrővizsgálat a páros évfolyamokban történik/6.,8.,10.,12./, valamint a 16. évüket a tanévben betöltő tanulóknál.

 A védőnői szűrés részei: testsúly, testmagasság, mellkörfogat mérése, látásélesség és színlátás és sztereolátás vizsgálat, pajzsmirigy tapintásos vizsgálata, vérnyomásmérés, mozgásszervek vizsgálata.

Az orvosi szűrés alkalmával általános orvosi vizsgálatot végez az iskolaorvos a tanulóknál.

Az iskolai szűrés eredményéről a szülőt írásban értesítjük, ha valakinél eltérést észlelünk, szakorvosi beutalást javaslunk.                                                                                                                                                   

Kérjük a szülőket, hogy  tájékoztassák az iskola eü. szolgálatot:

  • ha valamilyen betegség, probléma miatt gondozásra járnak
  • tartósan gyógyszert szed a tanuló
  • gyógyszerérzékenysége van
  • testnevelésből felmentett – könnyített testnevelésre – gyógytestnevelésre jár

Amennyiben a tanuló szakorvosi beutalót kapott a szűrés alkalmával, a  leletet legyen szíves a szülő eljuttatni az iskolaorvoshoz, iskolavédőnőhöz.

Az esetleges, ill .a rendszeresen szedett gyógyszerekről fontos, hogy pontos legyen az információnk-a szülő által aláírva esetleg az  ellenőrzőben dokumentálva legyen.                                                                                                    Minden tanuló csak a saját gyógyszerét szedheti!                                                       Rosszullét esetén a szülőt értesítjük, fontos, hogy a tanuló minél előbb a szükséges ellátásban részesüljön ,az állapotától függően szükség esetén mentőt hívunk .ha erre nincs szükség  a   gyermek mielőbbi orvoshoz szállítása a szülő feladata és kötelessége. 

Minden tanévben felvilágosító előadásokat tartunk a témákat előre egyeztetjük az osztályokkal, a pedagógusokkal-tanulókkal. Részt veszünk egészségnapokon és iskolai rendezvényeken.

Iskolaorvos: Dr. Szabó János 06-36-545-015                                                                                             Iskolavédőnő: Laskainé Czidor Brigitta Tel: 06-36-346-645

 

FONTOS Tájékoztatató!!!!!

 

 

Az elektronikus napló elérhető itt:

 https://ejk-heves.e-kreta.hu